Patarimai

Patarimai, kaip gerai išvalyti namų langus

Neretai yra sakoma, kad langai – tai namų akys, tad jų valymas bei priežiūra yra itin svarbūs. Gerai išvalyti ir blizgantys langai leidžia šviesai ir saulės spinduliams patekti į Jūsų namus bei akimirksiu pagerinimą bendrą namų vaizdą. Iš tiesų, langų valymas nėra itin lengva užduotis, kurios tikrai negalima ilgai atidėlioti. Šiame straipsnyje atskleisime keletą itin naudingų patarimų, kurių pagalba dažnai naudojasi net ir langų valymo profesionalai.

Pasiruoškite langų valymui

Gali pasirodyti šiek tiek keista, tačiau net ir langų valymą reikia pasiplanuoti iš anksto ir pasirinkti šiam darbui tinkamą dieną. Tinkamos oro sąlygos leis pasiekti pačių geriausių rezultatų. Langų valymo „procedūras“ reiktų atlikti dieną, kuomet vėjas nėra itin stiprus, stipriai nekaitina saulė bei nelyja lietus. Netinkamos oro sąlygos ne tik apsunkins patį valymo procesą, bet ir neleis gerai išvalyti langų. Pasirinkę tinkamą dieną langų valymui sutaupysite daug laiko ir energijos.

Prieš pradedami darbus pasirūpinkite tinkamomis valymo priemonėmis. Stiklo paviršiams yra rekomenduojama naudoti minkštas mikropluošto šluostes, kurios ne tik puikiai sugeria drėgmę, bet ir leidžia išvalyti langus nepaliekant jokių žymių. Taip pat reiktų įvertinti valomų langų būklę, jei šie yra itin purvini ir apdulkėję, juos pirmiausiai reiktų nuplauti šiltu vandeniu, o tik paskui imtis kitų, blizgesį užtikrinančių priemonių.

Valymo priemonės

Viena paprasčiausių ir dažniausiai naudojamų valymo priemonių yra pats paprasčiausias vanduo su šlakeliu indų ploviklio. Šiuo vandens mišiniu lengvai pašalinsite pirminį nešvarumų sluoksnį – purva, dulkes ar net žiedadulkes. Taip pat nuriebalinsite langų paviršių, o tai leis greitai ir nesunkiai juos išblizginti. Tam galite naudoti įvairias chemijos priemones, tokias kaip langų ploviklis. Šios valymo priemonės sudėtyje turi alkoholio, todėl greitai džiūsta bei leidžia puikiai išblizginti visus namų langus.

Jeigu Jūsų namuose yra mažamečių vaikų, o langai gana dideli, rekomenduojame vengti cheminių valiklių. Jūs juk galite įsivaizduoti, kas gali nutikti Jūsų vaikui, jei šis žaisdamas ar piešdamas ant stiklo sumąstytų jį palaižyti.. Todėl geriau rinkitės natūralius, neėdžius valiklius, turinčius blizginančių savybių. Tokiu būdu Jūsų namų langai išliks nepriekaištingi bei nerizikuosite savo mažųjų sveikata ir gerove. Kaip pavyzdžiui, vietoj chemija „kvepiančio“ langų valiklio, geriau rinkitės vandens ir acto (10:1 santykiu) mišinį, kuris puikiai blizgina ir dezinfekuoja įvairius paviršius. Taip pat actas yra puiki priemonė naikinti pelėsį, kuris gali atsirandi dėl per didelės kondensacijos ant langų.

Slaptos gudrybės

Geresnės sudėties ir kokybės langų valymo priemonių ieškokite automobiliams skirtos chemijos skyriuje. Neretai autochemijos pakuotės nėra tokios gražios, tačiau valiklių sudėtis viską atperka. Taip pat automobiliams skirti valikliai dažnai yra kur kas pigesni nei tie, kurie yra skirti mūsų namams.

Valydami langus iš abiejų pusių, skirtingas puses valykite skirtingomis kryptimis. Pavyzdžiui vidinę langų pusę valykite horizontaliai, o išorinę – vertikaliai. Tokiu būdu matomus rėžiai ir jų kryptis išduos, kurią lango pusę dar reiktų pavalyti. Tokiu būdu išvengsite bereikšmio langų valymo ir sutaupysite begalę brangaus laiko.

Valyti langus pradėkite nuo išorės ir vidaus palangių, rėmų. Stiklus palikite pabaigai, priešingu atveju, stiklus gali tekti pervalyti iš naujo. Kodėl taip gali nutikti? Kasdien ant palangų nusėda įvairiausių nešvarumų – dulkių, purvo, žiedadulkių. Šie nešvarumai yra palyginus nesunkūs, todėl valant lengvai pakyla į orą ir nusėda ant stiklo. Žinoma, sudėtingesnius, labiau įsisenėjusius nešvarumus gali padėti išvalyti melamino kempinėlės. Tai efektyvi, papildomos „chemijos“ nereikalaujanti priemonė, kurią galite įsigyti mūsų el. parduotuvėje. Iškilus daugiau klausimų apie pačias kempinėles drąsiai kreipkitės nurodytais kontaktais.